DCU logo

Danmarks Cykle Union

Fælles tilmelding (Elite og Motion) til arrangementer for

Landevej, Cross, BMX, Mountainbike samt kurser og møder

DCU Arrangementskalender 2019

  
  
  
Dato Løbsnavn Ekstra Info Arrangør Type Kategori Klasser Område Ordinær frist Beskrivelser Tilmeldinger Licens Motion Hjælpere
2019-04-14En forårsdag i Hell-singør 2019En forårsdag i Hell-singør 2019CK KronborgSamlet startMOTIONØST2019-04-13
2019-05-25Cykelstafetten 2019Hele Danmarks CykelfestCykelstafetten CCHoldløbMOTIONØST2019-05-08
2019-06-22DM - U23 Enkeltstart - plus øvrige klasser (normalt løb ej DM) - LFCKLFCK byder velkommen til to løbsdage. Enkeltstart om lørdagen og samlet start om søndagen.Lolland-Falster Cykle KlubEnkelt startÅRGANGØST2019-06-17
2019-06-23DM - U23 samlet start - plus øvrige klasser (normalt løb ej DM) - LFCKDer køres på DM ruten 2018Lolland-Falster Cykle KlubSamlet startÅRGANGØST2019-06-17
2019-11-24Kalundborg CrossKalundborg Cykle ClubCrossDCUØST2019-11-24
2019-03-24Indledningsløb 2019Indledningsløb 2019 Distrikt SjællandDistrikt SjællandCriteriumDCUABCDKVMUJØST2019-03-23
2019-03-30MTB Slagelse XCMSlagelse MountainbikeMTBDCUØST2019-03-30
2019-04-06Slagelse Løbet 2019 - EnkeltstartEnkeltstart for alle klasserSlagelse Cykle RingEnkelt startDCUABCDKVUJØST2019-03-30
2019-04-07Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19Slagelse CR, Samlet start, alle klasser. For U19 er det UnoX-cuppens 1. afd.Slagelse Cykle RingSamlet startDCUABCDKVUJØST2019-03-31
2019-04-13Birkerød BC Åbne løb for alle klasserBirkerød Bicycle ClubSamlet startDCUABCDKVUJØST2019-04-12
2019-04-07BMX - SJCUP 1 afd (Køge)Køge BMXKøge BMX KlubBMXDCUØST2019-04-06
2019-04-27Roskilde CR - uden ARoskilde Cykle RingSamlet startDCUØST2019-04-27
2019-04-28Ordup CC Åbne løbOrdrup Cykle ClubSamlet startDCUBCVUDKAJØST2019-04-21
2019-05-04Nakskov CC TTNakskov Cykle ClubEnkelt startDCUØST2019-05-04
2019-05-05Sore BC Åbne løbSorø Bicycle ClubSamlet startDCUØST2019-05-05
2019-05-12Køge CR Åbne løbKøge Cykel RingSamlet startDCUØST2019-05-12
2019-05-17Holbæk-TCR Youth Tour - UnoX Cup 3Team Cycling RingstedEtapeløbDCUØST2019-05-17
2019-05-25FBL Åbne løbFrederiksberg Bane-& LandevejsklubSamlet startDCUØST2019-05-25
2019-05-30Politiets IF Åbne løb - uden U-klasserPolitiets IF Kbh-CyklingSamlet startDCUØST2019-05-30
2019-04-28BMX - SJCUP 2 afd (Kalundborg)Kalundborg BMXKalundborg BMX klubBMXDCUØST2019-04-28
2019-06-01Lyngby A-klasseLyngby Cycle ClubSamlet startDCUØST2019-06-01
2019-06-02CK Nordsjælland Åbne løbCykle Klubben NordsjællandSamlet startDCUØST2019-06-02
2019-06-02BMX - SJCUP 3 afd (Sorø)Sorø BMXSorø BMXBMXDCUØST2019-06-02
2019-08-10CC Hillerød B-UCycling Club Hillerød (CC Hillerød)Samlet startDCUØST2019-06-16
2019-06-16MTB DM XCODistrikt SjællandMTBDCUØST2019-06-16
2019-06-21Sydkysten Cycling - TCA DM MasterSydkystens CyclingSamlet startDCUØST2019-06-21
2019-06-23Sydkysten Cycling - TCA DM MasterSydkystens CyclingSamlet startDCUØST2019-06-23
2019-06-23BMX - SJCUP 4 afd (Holeby)Sydhavs BMXBMXDCUØST2019-06-23
2019-07-06Københavns BMX DM og National Cup 3Københavns BMX KlubBMXDCUØST2019-07-06
2019-07-07Københavns BMX National Cup 4Københavns BMX KlubBMXDCUØST2019-07-07
2019-03-30BMX - UEC European Cup - Rd 1 og 2 (Verona)Verona, ItalianInternational BMXBMXUECØST2019-03-11
2019-04-20BMX - UEC European Cup - Rd 3 og 4 (Zolder)Zolder, BelgienInternational BMXBMXUECØST2019-04-01
2019-08-02ABC GP 125 års jubilæumArbejdernes Bicykle Club (Abc)Samlet startDCUØST2019-08-02
2019-08-11Holbæk CS - Demin Cup 3 - UnoX Cup 7Holbæk CykelsportSamlet startDCUØST2019-08-11
2019-08-12Tour de CharlottenlundOrdrup Cykle ClubGadeløbDCUØST2019-08-12
2019-08-16Udvalgte klasserHaslev CykelmotionGadeløbDCUØST2019-08-16
2019-08-17TCR Åbne TTTeam Cycling RingstedEnkelt startDCUØST2019-08-17
2019-08-18Næstved BC Åbne løbNæstved Bicycle ClubSamlet startDCUØST2019-08-18
2019-08-24Værløse-Farumog Holte CKs Åbne Parløb SMVærløse-Farum CykelklubParløbDCUØST2019-08-24
2019-08-24Kalundborg BMX National Cup 5Kalundborg BMX klubBMXDCUØST2019-08-24
2019-08-25Kalundborg BMX National Cup 6Kalundborg BMX klubBMXDCUØST2019-08-25
2019-08-31DCR Ballerup - uden U-klasserDCR - BallerupSamlet startDCUØST2019-08-31
2019-09-01KCK Herlev - uden U-klasserK C K HerlevSamlet startDCUØST2019-09-01
2019-09-07CK Fix TT - SMCykleklubben Fix RødovreEnkelt startDCUØST2019-09-07
2019-09-08Hvidovre CK - SM-landevejHvidovre Cykle KlubSamlet startDCUØST2019-09-08
2019-09-08Kalundborg MTBKalundborg Cykle ClubMTBDCUØST2019-09-08
2019-09-14ABC Åbne løb - UnoX Cup 8Arbejdernes Bicykle Club (Abc)Samlet startDCUØST2019-09-14
2019-09-14Amager CR Åbne løb - Demin Cup 4 - UnoX Cup 9Amager Cykle RingSamlet startDCUØST2019-09-14
2019-09-21HFCK-Greve CC - 2 dage syd for byenHedehusene Fløng Cykle KlubSamlet startDCUØST2019-09-21
2019-09-22HFCK-Greve CC - 2 dage syd for byenGreve Cykle ClubSamlet startDCUØST2019-09-22
2019-09-21BMX - SJCUP 5 afd (Roskilde)Roskilde BMX KlubBMXDCUØST2019-09-21
2019-09-22BMX - SjællandsMesterskab (Roskilde)Roskilde BMXRoskilde BMX KlubBMXDCUØST2019-09-22
2019-05-04BMX - UEC European Cup - Rd 5 og 6 (Råde)Råde, NorgeInternational BMXBMXUECØST2019-04-15
2019-05-25BMX - UEC European Cup - Rd 7 og 8 (Sarrains)Sarrains, FrankrigInternational BMXBMXUECØST2019-05-06
2019-08-31BMX - UEC European Cup - Rd 9 og 10 (Peer)Peer, BelgienInternational BMXBMXUECØST2019-08-30

(Vælg et eller flere løb for at aktivere knappen)
(Click one or more races, then click this button)
Denne side er testet til IE10, Chrome, Safari og Firefox