Her er der god plads til dine reklamer.


DM Cyklecross 2020 - Slagelse, i alt tilmeldt: 190

D50: 1 tilmeldte
Elite_Men: 23 tilmeldte
Elite_Women: 12 tilmeldte
H40: 25 tilmeldte
H50: 22 tilmeldte
H60: 10 tilmeldte
H70: 4 tilmeldte
MotionM: 19 tilmeldte
U11: 5 tilmeldte
U13: 4 tilmeldte
U15: 9 tilmeldte
U15P: 4 tilmeldte
U17: 20 tilmeldte
U17P: 3 tilmeldte
U19: 11 tilmeldte
U23: 18 tilmeldte
Klasse: D50, 1 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Helle Jacobsen0Holstebro Cycleclub af 1960
Klasse: Elite_Men, 23 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Anders Berendt Svendsen103SCC - Skrænten Cyclecross Club
christopher wolfgang thomas22Cykle Klubben Nordsjælland
Frederik Winther Hulbæk Petersen0Cykling Odense
Frederik Thue Andersen121SCC - Skrænten Cyclecross Club
Henrik Kirk0Marselisborg CC
Jens Arne Antoft113Nørrebro Cykleklub
Jens Christian Dich0Nørrebro Cykleklub
Jonas Lindberg0Gl Rye MTB
kasper holst0Mountainbike Club Vejle
Kasper Linde Jørgensen0Cykling Odense
Kenni Martinelli0Cykling Odense
Kennie K. Nielsen0RSCS Cycling
klaus nielsen0BCC Elite
Lasse Laugesen0Racing89ers
Martin Mortensen0Vejle Cykel Klub
Morten Vogt Laustsen25Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Niels Anton Heilskov0Aarhus MTB
Peter Thidemann0Aalborg Mountainbikeklub
Rasmus Wulff Nørholm Gøtke0SCC - Skrænten Cyclecross Club
Sebastian Fini Carstensen28CST PostNL Bafang MTB Racing Team
Steffen wieth30Kalundborg Cykle Club
Thorbjørn Kristensen0Cykling Odense
Tommy Moberg Nielsen0Sydkystens Cycling
Klasse: Elite_Women, 12 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Anna Sofie Thidemann0Aalborg Cykle-Ring
Anna-sofie Nørgaard8Hareskov Cykelklub
Annette Berg44Sorø Bicycle Club
Caroline Bohé0Ghost Factory Racing Team
Lisette Rosenbeck Christensen5Holte MTB Klub
Maj Hinrichsen0Cykling Odense
Maria Knudsen41Lolland-Falster Cykle Klub
Marie Barbara Holm0Aarhus MTB
Marie-Louise Hartz Krogager9Ordrup Cykle Club
Mette Andersen0SCC - Skrænten Cyclecross Club
Signe Koch3Dansk Mountainbike Klub
Sofie Heby Pedersen0Aalborg Mountainbikeklub
Klasse: H40, 25 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Allan Laumand Nielsen0Varde Cykelklub
David Rasmussen2Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
Frands Lund11Sorø Bicycle Club
Henrik Skyum1SCC - Skrænten Cyclecross Club
Jacob Lykke0Silkeborg IF Cykling
Jens Gorm Hansen25Holte MTB Klub
Jens Hansen3Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Jesper severinsen28Holbæk Cykelsport
Jimmi Bargisen0SCC - Skrænten Cyclecross Club
Jonathan Fanøe17Ordrup Cykle Club
Kim Johannsen33Holte MTB Klub
Lars Jensen0Holbæk Cykelsport
Lars Johnsen0Aalborg Mountainbikeklub
Lars Ole Markvardsen0Randers Cykleklub af 1910
Martin Sølager Pedersen0Viborg MTB
Michael Jørgensen 0Holstebro Cycleclub af 1960
Michael Borup0Marselisborg CC
Michael Kirkeby Salbo31Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Niels Jakob Thomsen30Hareskov Cykelklub
Per Bonde0MTB Randers
Per olsen0Mountainbike Club Vejle
Søren Hütten Pedersen8Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Thomas Holdorf0Aarhus MTB
Thor Mårtensson0Cykling Odense
Tommy Troelsen0Herning Cykle Klub
Klasse: H50, 22 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Anders Steiniche Johansen0Fredericia Cycle Club
Heinrich Hansen103SCC - Skrænten Cyclecross Club
Henrik Djernis134Kalundborg Cykle Club
Henrik Kragerup129Birkerød Bicycle Club
Jens Fisker Olesen0Cykling Odense
Jens Peter Larsen106Sorø Bicycle Club
Jesper Bødker Buchtrup107Sorø Bicycle Club
Jonny Jørgensen0Randers Cykleklub af 1910
Jørn Nielsen0Sønderborg Cykle Klub
Lars Storgaard0Varde Cykelklub
Mikael Jalving101Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
morten christensen128Sorø Bicycle Club
Niels H. Leist117Ordrup Cykle Club
Ole Egeblad115Sydkystens Cycling
Palle Egeberg Jensen114Hareskov Cykelklub
Peter Vestergaard0Aarhus MTB
Rune Rygaard132Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Steffen Sørensen113Birkerød Bicycle Club
Søren Lind Wenck0Holte MTB Klub
Thomas Rosendal136SCC - Skrænten Cyclecross Club
Torben Arnt Hansen118Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Torben Korstgård0Racing89ers
Klasse: H60, 10 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Benny Stillhoff Nielsen 206Holbæk Cykelsport
Jakob Knudsen202Lolland-Falster Cykle Klub
Jens Elsborg0Fredericia Cycle Club
Jesper Færch0Aarhus MTB
Jimmi Johansen208Lyngby Cycle Club
Karsten Arnfeldt Olsen0Fredericia Cycle Club
Peter Andersen0Racing89ers
Thomas Ege211Sydkystens Cycling
Tony Ditlevsen207Holbæk Cykelsport
Torben Skov205Ordrup Cykle Club
Klasse: H70, 4 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Eigil Pedersen0Holstebro Cycleclub af 1960
Jan Jensen253Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Michael Brems Nicolajsen0Aarhus MTB
Per Jess251Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Klasse: MotionM, 19 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Bill Jørgensen0Vega Cykler
Claus Rising0Vega Cykler
Danny Wulff0Peakpower.dk
Henrik Jappe105Roskilde Mountainbike Klub
Jeppe Lund0
Jimmy Nielsen 0
Jørn Husum0Copenhagen Rouleurs
Lasse Gyldholm0Kalundborg Cykle Club
Martin Salbæk0SCC - Skrænten Cyclecross Club
Mikkel Mogensen0
Mikkel Skjold0TNS
Morten Timm0Copenhagen Rouleurs
Niclas Mørch Kongstad0Amager Cykle Ring
Niclas Mørck0Team Negative Split
Philip Christiansen0Kalundborg CC
Rasmus Gregersen0HCM
Sander Jensen 0Holbæk Cykelsport
Simon Juhl0Holbæk Cykelsport
Tom Bojsen0KVIK TRI TEAM
Klasse: U11, 5 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Gustav Gaardsmand0Solbjerg IF MTB
Hugo Berger81Kalundborg Cykle Club
Jeppe Laumand Drue Nielsen0Varde Cykelklub
Marcus Cramer0Greve Cykle Club
Matti Jespersgaard82Kalundborg Cykle Club
Klasse: U13, 4 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Casper Johannsen82Silkeborg IF Cykling
Magnus Dollerup84Slagelse MTB
Marius Engelbrecht Linde81Cykle Klubben Aarhus
Tristan Gilbert Jørgensen0Holstebro Cycleclub af 1960
Klasse: U15, 9 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Alfred Julius Krievs0Cykleklubben Fix Rødovre
Asger Bak Jepsen0Ordrup Cykle Club
Hector Damgaard0Holstebro Cycleclub af 1960
Hugo Rishøj54Cykleklubben Fix Rødovre
Kristoffer Kolberg57Slagelse MTB
Lau de Zee0Aalborg Cykle-Ring
Nicolai Andersen51Cykle Klubben Aarhus
Victor Johannsen53Silkeborg IF Cykling
William Berger61Kalundborg Cykle Club
Klasse: U15P, 4 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Kamma Bergholt0Varde Cykelklub
Mathilde Cramer0Greve Cykle Club
Mille Kaas2Holte MTB Klub
Sara Aaboe Kallestrup0MTB Randers
Klasse: U17, 20 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Andreas Krogh jensen0MTB Kolding
Anton Nordstjærne Larsen7Roskilde Cykle Ring
Asmus Stephansen0Silkeborg IF Cykling
Daniel Weis 8Roskilde Cykle Ring
Frederik Hviid Borning13Holte MTB Klub
Frederik Lykke0Silkeborg IF Cykling
Gustav Heby Pedersen0Aalborg Mountainbikeklub
Henrik Pedersen0Herning Cykle Klub
Hjalte Egsgaard0Mountainbike Club Vejle
Kevin Biehl0Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Lucas Lorentsen9Kalundborg Cykle Club
Mads Schulz Jørgensen12Holbæk Cykelsport
Malthe Sand Thomsen0Aalborg Mountainbikeklub
Mikkel Lose51Holte MTB Klub
Oliver Mortensen2Cykling Odense
Rasmus D. Sørensen0MTB Randers
Tore Rotne5Holte MTB Klub
Tore Troelsen0Herning Cykle Klub
Victor Laumand Drue Nielsen0Varde Cykelklub
William Lowth0Ordrup Cykle Club
Klasse: U17P, 3 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Camilla Rahbek0Varde Cykelklub
Julie Lillelund0Herning Cykle Klub
Olympia Bianca Norrid-Mortensen102Holte MTB Klub
Klasse: U19, 11 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Alexander Arnt Hansen0Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior
Felix Fog Holst Larsen0Team ABC Junior
Gustav Wang208Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Joachim Farshøj0Cykling Odense
Kasper Rotne0Holte MTB Klub
Mads Birk Thøgersen0Hammel Cykle Klub
Mikkel Aagaard Schmidt0Varde Cykelklub
Oliver Vedersø Sølvhøj0Team Giant-ASSOS Offroad
Rasmus Duus Storgaard0Varde Cykelklub
Rasmus Søjberg Pedersen0Give Cykelklub
Tobias Lillelund0Team Giant-ASSOS Offroad
Klasse: U23, 18 tilmeldte
NavnNrKlub/Team
Alfred Thoft Christiansen0Aalborg Mountainbikeklub
Andreas Lund Andresen0Team Sync - Giant
Bjørn Borreby Andreassen11Svendborg Mountainbike Klub
Christian Duus Storgaard0Varde Cykelklub
Frederik Uhre0Team O B Wiik - Dan Stillads
Gustav Frederik Dahl21Holte MTB Klub
Ian Millennium0Cykling Odense
Jacob Fredslund Larsen117Roskilde Cykle Ring
Jesper Jørgensen31Kalundborg Cykle Club
Joshua Amos Gudnitz9BHS - PL Beton Bornholm
Karl-Erik Rosendahl12Svendborg Mountainbike Klub
Kristian Paarup0Aalborg Mountainbikeklub
Mads Høiberg Klinke18Team O B Wiik - Dan Stillads
Mads Weiss Nielsen0Aalborg Mountainbikeklub
Markus Kaad Heuer0Dansk Mountainbike Klub
Mikkel Jørgensen13Aarhus MTB
Simon Bak0Cykling Odense
Thomas Steinthal0Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Her er der også god plads til dine reklamer.