Terminsplan 2018 - 1. halvår

DatoJanuarFebruarMartsAprilMajJuni
1Ma
To
To

- Thy Cykle Ring

Ti
Fr
2Ti
Fr
Fr
Ma

- Aalborg Cykle-Ring

On

- DM Holdløb 2018

3On
Ti
To

- RCR Stjerneløbet i Roskilde

4To
On
Fr
Ma
5Fr
Ma
Ma
To

- RCR Stark Løbet 2018 (AFLYST)

- BMX - SjællandsCup 1. afd

- BMX - SjællandsCup - SAMLET TI

Ti
6
Ti
Ti
Fr

- Sorø BC Samlet start Alle klas

- BMX - SjællandsCup 2. afd

On
7
On
On

- Slagelse Løbet

- Afd 1 af DCU MTB CUP Børn

Ma
To
8Ma
To
To

- En Forårsdag i Hell-singør

- Greve CC Åbne Løb

Ti
Fr
9Ti
Fr
Fr
Ma
On
10On

- Grote Prijs CK Aarhus vol. X

Ti
To

- cc

- Heino Løbet

- Esbern Snares Løbet

11To

- Time Rekord

On
Fr
Ma
12Fr
Ma
Ma
To

- DCU MTB CUP Børn

- DCU MTB CUP Børn (Hele cuppen

Ti
13
Ti
Ti
Fr

- ABCs Åbne Løb

On
14

- Danske Mesterskaber Cyklecross

On
On

- Grøntgrossisten Løbet 2018 v.

- BMX - UEC European Cup - afd 3

Ma
To
15Ma
To
To

- Ordrup CC Samlet start alle kl

Ti
Fr
16Ti
Fr
Fr
Ma
On

- Nakskov Enkeltstart (SM)

- BMX - National Cup 3 afd

17On
Ti
To

- cc

- Tissø CR Åbne Løb

- Shimano XTR DM XCO

- BMX - National Cup 4 afd

- Cykelstafetten - cykelløb for

18To
On
Fr
Ma
19Fr
Ma
Ma
To

- BMX - UEC European Cup - afd 7

Ti
20
Ti
Ti
Fr

- cc

On
21
On
On

- BMX - National Cup 1 afd

Ma

- Blomsterløbet

To
22Ma
To
To

- Mærk Næstved Tempoløbet

- BMX - National Cup 2 afd

Ti
Fr
23Ti
Fr
Fr
Ma
On

- DCU MTB CUP Børn

- BMX - SjællandsCup 5. afd

24On

- Rund um Ascheffel Tyskland

- BMX - UEC European Cup - afd 1

Ti
To

- Roskilde Kriterium A & B-klass

- BMX - SjællandsCup 6. afd

25To

- Indledningsløb 2018

- Rødekro Cykle Club RKCC

On
Fr
Ma
26Fr
Ma
Ma
To

- BMX - SjællandsCup 3. afd

Ti
27
Ti
Ti
Fr

- Youth Tour 2018 by SPAREKASSEN

- cc

- KCK-Herlev 100 års jubilæumslø

- BMX - SjællandsCup 4. afd

On
28

- Fri BikeShop Cross

On
On

- cc

- BMX - UEC European Cup - afd 5

Ma
To

- DM-ugen LFCK 28 juni enkeltsta

29Ma
To

- cc

Ti
Fr

- DM for pararyttere 2018 i Nyst

30Ti
Fr
Ma
On

- DM Dame og U19P samt U19 samle

31On

- Cykle Clubben Hjørring

To

Terminsplan 2018 - 2. halvår

DatoJuliAugustSeptemberOktoberNovemberDecember
1

- PostMaster Løbet

- DM - Elite Herre

On

- BMX - SjællandsCup 7. afd

- HFCKs åbne landevejsløb 2018

Ma
To
2Ma
To

- Birkerøds åbne landevejsløb 20

Ti
Fr
3Ti
Fr

- ABCs Cykel-GrandPrix 2018

Ma
On
Ma
4On

- cc

Ti
To
Ti
5To
On
Fr
Ma
On
6Fr
Ma
To

- DCU MTB CUP Børn

Ti
To
7
Ti
Fr
On
Fr
8
On

- cc

- DCU MTB CUP Børn

- Cykle Klubben Nordsjælland åbn

Ma
To
9Ma
To

- CK FIX Gadeløb 5 afd ØresundsK

Ti
Fr
10Ti
Fr
Ma
On
Ma
11On

- TCAs åbne løb

Ti
To
Ti
12To

- Holbæks åbne løb - U19 DEMIN C

On
Fr
Ma
On
13Fr

- BMX - UEC European Championshi

Ma

- Tour de Charlottenlund 2018

To
Ti
To
14
Ti
Fr
On
Fr
15
On

- BMX - National Cup 7 afd

Ma
To
16Ma
To

- BMX - National Cup 8 afd

- ACR Øresundsundskop finalen

Ti
Fr
17Ti
Fr

- Tour de Haslev

Ma
On
Ma
18On

- DCU MTB CUP Børn

- Sorgenfriløbet 2017

Ti
To
Ti
19To

- DCR - Ballerup

On
Fr
Ma
On
20Fr
Ma
To
Ti
To
21
Ti
Fr
On
Fr
22
On

- SM Partidskørsel 2018

Ma
To
23Ma
To

- Tour de Sjællands Vestkyst

- CC Hillerød åbne landevejsløb

Ti
Fr

- Tilmeldings-test-løb

24Ti
Fr
Ma
On
Ma
25On

- BMX - National Cup 5 afd

- DM for Børn og Unge

Ti
To
Ti
26To

- BMX - National Cup 6 afd

- FBLs criterium

On
Fr
Ma
On
27Fr
Ma
To
Ti
To
28
Ti
Fr
On
Fr
29
On

- BMX - SjællandsCup 8. afd

Ma
To
30Ma
To
Ti
Fr
31Ti
Fr
On
Ma

- Standard ØresundsKop